Od września w Naszej Szkole, pod czujnym okiem Pani Krysi Krupińskiej, działa Samorząd Uczniowski kl. 1-3. Czy tak małe dzieci podołają wyzwaniu i czemu takie działanie ma służyć. Czy uczniowie klas 1-3 maja realny wpływ na to, co dzieje się w szkole? TAK!
Po pierwsze w ten sposób przygotowujemy najmłodszych uczniów do aktywnego udziału w życiu społecznym. Pokazujemy, że każdy głos jest ważny i każdy głos się liczy.
Dzięki SU kl. 1-3 zachęcamy od najmłodszych lat do aktywnego i twórczego uczestnictwa w życiu naszej szkoły. Uczymy umiejętności pracy w zespole, indywidualnego i grupowego działania na rzecz innych oraz rozwijania własnych zainteresowań. Uświadamiamy dzieciom, iż nie jesteśmy sami, funkcjonujemy w społeczności klasy i szkoły. Mały Samorząd Uczniowski będzie realizował zadania wynikające ze „Statutu szkoły”, „Planu wychowawczego” oraz realizował własne założenia mające na celu aktywizowanie uczniów również w porozumieniu i we współpracy z Samorządem Uczniowskim kl. 4-8.

Dziękujemy Pani Krysi za opiekę i regularne spotkania SU kl. 1-3, w którym może wziąć każdy uczeń, który ma jakiś pomysł na działanie.