Działamy w godzinach: 13.30-17.00. Uczniowie mogą tu odpocząć, pobawić się, ale też odrobić lekcje w specjalnie przygotowanym pokoiku. Jedynie dzieci z klasy I nie odrabiają w szkole lekcji.

Najważniejsza zasada świetlicy:
Nauczyciel słucha dziecko – dziecko słucha nauczyciela.

Tworzymy przyjazną społeczność szkolną. Staramy się zapewnić dzieciom bezpieczeństwo, indywidualnie traktujemy każdego ucznia,  uczymy dobrych zachowań i umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Uczymy, jak rozwiązywać konflikty przez rozmowę, jak sobie pomagać czy organizować czas wolny. Dbamy o kulturę słowa i zachowania.

A tak spędzamy czas:

• tworzymy ozdoby z koralików,
  • szyjemy,
  • budujemy z różnorodnych klocków,
  • bawimy się w teatr,
  • majsterkujemy z tektury i pudełek,
  • malujemy,
  • bawimy się w dom, sklep, restaurację i tym podobne,
  • codziennie wychodzimy na boisko szkolne.

Świetlica – miejsce w naszej szkole, w którym nasze dzieci czują się bezpiecznie. To strefa relaksu i odpoczynku, gdzie każdy znajduje swój „kawałek podłogi”. Serdeczność, cierpliwość i uśmiech Pań „Świetliczanek” sprawia, że dzieci chętnie uczestniczą w zabawie i wszelakich dyskusjach.
Świetlica – miejsce w którym (jakimś cudem) problemy rozwiązują się same, bałagan znika A rodzic po swoją pociechę przychodzi zwykle za wcześnie

Opinia Mamy naszego ucznia