Nasza Szkoła ma już ponad 20-letnią historię. Ale zaczynaliśmy od przedszkola. W 1983 roku we wrześniu otworzyliśmy Przedszkole Miejskie nr 10. Ogród był w trakcie budowy, a wyposażenie bardzo słabe. Nauczyciele – głównie absolwenci Studium Wychowania Przedszkolnego na Pestalozziego (10 nauczycieli) – sami wykonywali wyposażenie, kąciki zainteresowań, pomoce dydaktyczne.  Chętnych do naszego przedszkola było tak wielu, że utworzyliśmy 6 oddziałów, po 30 przedszkolaków i więcej w każdym. Od początku stawialiśmy na rozwój muzyczny, plastyczny, techniczny. Byliśmy znani na terenie Trójmiasta z konkursu piosenki przedszkolnej, który organizowaliśmy w latach 80  w naszym przedszkolu.

W latach 90 rozszerzyliśmy swoją działalność i obok przedszkola powstała szkoła sztejnerowska – Zespól Kształcenia i Wychowania nr 3 w skład którego wchodzi Przedszkole nr 10 oraz 3 klasowa Szkoła Podstawowa nr 12. Byliśmy pionierami w Trójmieście, jeśli chodzi o wykorzystanie rozwiązań ze szkoły sztejnerowskiej. Wywołało to duże zainteresowanie wśród rodziców. Najbardziej doceniali to, że dziecko od 3 do 10 roku życia było prowadzone przez jednego nauczyciela-wychowawcę. To właśnie wtedy wszyscy nauczyciele naszej szkoły zaczęli się dokształcać i zdobywać uprawnienia do nauczania w szkole podstawowej.

W 1999 roku powstała Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Nasza Szkoła” z Przedszkolem – uwieńczenie naszych dotychczasowych doświadczeń.