Zajęcia dodatkowe są dla nas bardzo ważnym elementem pracy z uczniem. Co roku dostosowujemy je do potrzeb i zainteresowań dzieci. U nas każdy ma szanse rozwinąć swoje pasje 🙂
W roku szkolnym 2022/2023 nasi uczniowie mają takie oto potrzeby i zainteresowania 🙂

PLAN ZAJĘĆ DODATKOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2022/23

Zajęcia językowe:
koło języka hiszpańskiego – raz w tygodniu (w ramach czesnego) uczniowie uczą się jednego z najpopularniejszych języków Świata na 3 poziomach. Zajęcia prowadzi rodowity Hiszpan – Señor Manuel. Dzięki temu dzieci czują naturalną potrzebę mówienia w tym języku, uczą się odpowiedniego akcentu, poznają zwyczaje i kulturę Hiszpanii. Na zajęcia mogą uczęszczać uczniowie klas 1-8.
koło języka niemieckiego – poprzez zabawę, w miłej atmosferze szlifujemy umiejętności zdobyte na lekcjach. Zajęcia przeznaczone dla klas 1-5 (realizowane w ramach koła Odkrywców Gdańska)
koło języka angielskiego dla kl. 1-3 – oparte na filmach i piosenkach zajęcia mają zachęcić najmłodszych do poznawania języka poprzez słownictwo im najbliższe, bo zawarte w ulubionych piosenka, bajkach czy filmach.
Filmowe koło języka angielskiego dla kl. 6-8  –  będą oglądać ulubione filmy i dyskutować na ich temat w j. angielskim.

Zajęcia przedmiotowe
koło Odkrywców Gdańska – poznajemy Gdańsk poprzez historie konkretnych ludzi, budowli czy miejsc. W planie są też  wycieczki, na które serdecznie zapraszamy Rodziców 🙂 Koło połączone jest z utrwalaniem języka niemieckiego
– konsultacje z matematyki dla kl. 6-8 – spotkania przeznaczone dla osób, które chcą zrozumieć matematykę jeszcze lepiej, lub na jej opanowanie potrzebują więcej czasu.
– Odkrywalnia dla kl. 5-8 – zajęcia poszerzające horyzonty i pasje, co dwa tygodnie spotkanie z innym tematem np. z zakresu chemii, fizyki, geografii, spotkania z przedstawicielami niecodziennych zawodów itp
– Piłka nożna dla kl. 4-8 – pod czujnym okiem Pana Rafała z AP Galaktikos można zapoznać się jak i poszerzać swoje umiejętności z piłki nożnej.
– Koło biologiczne kl. 4-7– dzięki pasji i zaangażowaniu Pani Ani zgłębisz swoję wiedzę o płazach, gadach i innych pantofelkach 🙂

Zajęcia ruchowe
Ruch jest niezwykle istotnym elementem w Naszej Szkole. Przekazujemy naszym uczniom szeroki zakres wiedzy ze wszystkich dyscyplin sportowych. Zarażamy sportem, by dzieci chciały uprawiać go nie tylko w szkole ale przede wszystkim poza nią, ponieważ wiemy, że ruch jest niezbędny do utrzymania zdrowia fizycznego i psychicznego.

Gry i zabawy zespołowe – na zajęciach poprzez ruch uczymy współdziałania, współpracy, wyrozumiałości i dobrze się bawimy 🙂

Judo – prowadzone przez wspaniałą Panią Adę, olimpijkę i twórczynię  Ada Judo Fun

Zajęcia artystyczne
To, że lepszą koncentrację, błyskawiczną orientację w przestrzeni, wyższą inteligencję emocjonalną można osiągnąć dzięki słuchaniu muzyki, wiemy nie od dziś. Dlatego zajmuje ona szczególne miejsce w Naszej Szkole, a uczniowie odnoszę wiele sukcesów na tym polu.
zajęcia wokalne dla uczniów klas 1-8 (z podziałem na grupy). W tym roku szkolnym nasze talenty wokalne rozwijają się jako soliści oraz w dwóch zespołach – Malinki i Miętusy.
koło instrumentalne – podczas zajęć w małych grupach dzieci uczą się gry na flecie, dzwonkach czy ukulele.
taniec – uczniowie mają okazję poznać różne style taneczne na zajęciach z przesympatyczną instruktorką tańca, panią Emilią 🙂