Zajęcia dodatkowe są dla nas bardzo ważnym elementem pracy z uczniem. Co roku dostosowujemy je do potrzeb i zainteresowań dzieci. U nas każdy ma szanse rozwinąć swoje pasje 🙂
W roku szkolnym 2020/2021 nasi uczniowie mają takie oto potrzeby i zainteresowania 🙂

PLAN ZAJĘĆ DODATKOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2020/21

Zajęcia językowe:
koło języka hiszpańskiego – raz w tygodniu (w ramach czesnego) uczniowie uczą się jednego z najpopularniejszych języków Świata na 3 poziomach. Zajęcia prowadzi rodowity Hiszpan – Señor Manuel. Dzięki temu dzieci czują naturalną potrzebę mówienia w tym języku, uczą się odpowiedniego akcentu, poznają zwyczaje i kulturę Hiszpanii. Na zajęcia mogą uczęszczać uczniowie klas 1-8.
koło języka niemieckiego – poprzez zabawę, w miłej atmosferze szlifujemy umiejętności zdobyte na lekcjach. Zajęcia przeznaczone dla klas 3-5.
koło języka rosyjskiego – chętnych uczniów zapraszamy na zajęcia z tego coraz bardziej pożądanego na rynku pracy języka. Zajęcia przeznaczone dla uczniów klas 5-7.

Zajęcia przedmiotowe
koło Miłośników Gdańska – poznajemy Gdańsk poprzez historie konkretnych ludzi czy budowli, miejsc. W planie są liczne wycieczki, na które serdecznie zapraszamy Rodziców 🙂
– konsultacje z matematyki dla kl. 4-7 – spotkania przeznaczone dla osób, które chcą zrozumieć matematykę jeszcze lepiej, lub na jej opanowanie potrzebują więcej czasu. To też dobry moment na poprawianie sprawdzianów czy kartkówek przy porannej herbacie z Panią Anią 🙂
– koło matematyczno-informatyczne dla kl. 1-3 oraz 4-7 – dla tych, dla których matematyka jest Królową Nauk 🙂 Pani Ania przygotuje do każdego konkursu czy olimpiady matematycznej i informatycznej.
– szachy – poznawanie i zgłębianie tajników gry królów pod czujnym okiem Pana Marka

Zajęcia ruchowe
Ruch jest niezwykle istotnym elementem w Naszej Szkole. Przekazujemy naszym uczniom szeroki zakres wiedzy ze wszystkich dyscyplin sportowych. Zarażamy sportem, by dzieci chciały uprawiać go nie tylko w szkole ale przede wszystkim poza nią, ponieważ wiemy, że ruch jest niezbędny do utrzymania zdrowia fizycznego i psychicznego.

Zajęcia piłkarskie (ogólnorozwojowe) dla klas 1-8 (z podziałem na grupy). Na zajęciach wykorzystywane są gry i zabaw doskonalące elementy gry w piłkę nożna. Jest świetna okazja do propagowania postawy fair play, zdobywania wiedzy o aktualnych wydarzeń sportowych, przypominania zasad zdrowego odżywiania.

– Zajęcia dodatkowe w formie SKS dla klas 4-8 (z podziałem na grupy). Podczas tych zajęć uczymy i doskonalimy wszystkie dyscypliny sportowych (piłka ręczna, koszykówka, siatkówka, unihokej). Uczniowie uczą się pozytywnego współzawodnictwa, postawy fair play. Ważnym elemenetem tych zajęć jest również uświadamianie w zakresie odpowiedniej diety sportowca.

Zajęcia artystyczne
To, że lepszą koncentrację, błyskawiczną orientację w przestrzeni, wyższą inteligencję emocjonalną można osiągnąć dzięki słuchaniu muzyki, wiemy nie od dziś. Dlatego zajmuje ona szczególne miejsce w Naszej Szkole, a uczniowie odnoszę wiele sukcesów na tym polu.
zajęcia wokalne dla uczniów klas 1-8 (z podziałem na grupy). W tym roku szkolnym nasze talenty wokalne rozwijają się jako soliści oraz w dwóch zespołach – Malinki i Miętusy.
koło instrumentalne – podczas zajęć w małych grupach dzieci uczą się gry na flecie, pianinie lub keybordzie.
– koło plastyczne dla kl. 1-3 oraz 4-7 – dla każdego, kto chce rozwijać swój potencjał plastyczny pod okiem artysty.
taniec – uczniowie mają okazję poznać różne style taneczne na zajęciach z przesympatyczną instruktorką tańca, panią Emilią 🙂

Zajęcia robótek ręcznych
Umiejętność szycia czy robienia na drutach jest niezwykle pomocna w rozwoju mowy, umiejętności czytania i pisania, rozwija koordynację wzrokowo-ruchową. Raz w tygodniu dzieci spotykają się z Panią Czesią, szyją i snują długie opowieści. To, co zrobią szyje potem piękne historie – efekty ich pracy są sprzedawane podczas szkolnych akcji charytatywnych. Zajęcia dla kl. 1-8 oraz chętnych rodziców (bez podziału na grupy – szyjemy wszyscy razem i razem sobie pomagamy).