Zajęcia w klasie 6 i 8 przeprowadzone przez Panią Izę Dulską pokazują, że przedmiot j. polski można realizować na różny sposób, nie koniecznie w ławce.

Projekt klasy 6 na podstawie lektury „Ania z Zielonego Wzgórza” polegał na przygotowaniu makiety Zielonego Wzgórza, plakatu przedstawiającego Anię oraz odegranie scenki „Burza w szkolnej szklance wody”. Uczniowie przedstawili też świat oczami bohaterki. Wyniki ich prac mogli oglądać uczniowie klas 1-8.

Klasa 8 natomiast przygotowała projekt na podstawie lektur poruszających temat II Wojny Światowej, m.in. „Kamienie na szaniec”, „Pamiętnik z powstania warszawskiego”. Wykonali makiety z klocków LEGO oraz przygotowali informacje na temat obozu koncentracyjnego, Akcji pod Arsenałem. Efekty ich prac oglądali i wysłuchali uczniowie klas 4-7.